L o g i n H a s ł o

 

Zapraszamy wszystkich obserwatorów w regionie do wzięcia udziału w akcji Przyloty na Lubelszczyźnie.
Celem naszej akcji jest zebranie informacji na temat fenologii wiosennych pojawów wybranych gatunków ptaków na Lubelszczyźnie.
Akcja jest kontynuowana corocznie od 2012 roku.

 

Obserwacje prosimy zgłaszać do Kartoteki Awifauny Lubelszczyzny www.kartoteka.lto.org.pl wybierając akcję "Przyloty 2017"
Prosimy o wysyłanie swoich pierwszych obserwacji, pomimo iż już są zgłoszone pierwsze obserwacje na liście. Mile widziane są również zdjęcia.
Zapraszamy serdecznie do udziału ! Jeżeli macie zanotowane pierwsze pojawy gatunków z listy poniżej, z lat ubiegłych - mile widziane będą także te informacje.

Aktualne - ciekawe obserwacje regionalne.
Uwaga - w przypadku gatunków zimujących oznaczonych symbolem * - podajemy lokalizacje poza miejscem zimowania.

Wyniki akcji "Przyloty 2017" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2017.
Wyniki akcji "Przyloty 2016" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2016.
Wyniki akcji "Przyloty 2015" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2015.
Wyniki akcji "Przyloty 2014" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2014.

 

gatunek lp. data szczegóły miejsce, powiat obserwator/rzy
batalion
125-02-20171m.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
204-03-201711 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
304-03-20171 os.Łabunie, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk, Paweł Mazurek
404-03-20175 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiSławomir Ligęza
505-03-20176 os.Bożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
bączek
103-05-20171 m.Łabunie, pow. zamojskiKornel Kasperek, Sylwester Śliwiński, Marek Sokołowski
203-05-20171 m.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
305-05-20173m+2fZagrody, pow. lubelskiMaciej Filipiuk, Magdalena Deruś
bąk *
113-03-20171m.Żółtańce, pow. chełmskiMarcin Urban
218-03-20171 os.Mosty, pow. parczewskiMichał Skałba
319-03-20171 os.Kozieniec, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
421-03-20172 os.Żółtańce, pow. chełmskiMarcin Urban
522-03-20171 os.Jez. Miejskie, pow. lubartowskiMaciej Sikorski
bernikla białolica
126-02-20172 os.Bożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
204-03-20171 os.Mosty, pow. parczewskiMonika Czeżyk, Włodzimierz Czeżyk
318-03-20171 os.Uhrusk, pow. włodawskiMarcin Urban
419-03-201714 os.Lucimia, pow. zwolenskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
białorzytka
124-03-20171 m.Krowie Bagno, pow. włodawskiSylwester Aftyka, Tomasz Bajdak
225-03-20171 os.Parypse, pow. chełmskiMarcin Urban
326-03-20171 os.Uher, pow. chełmskiPiotr Różyc
426-03-20171 m.Biadaczka-Kolonia, pow. lubartowskiAndrzej Gajowniczek
502-04-20173 os.Andrzejów - Osada, pow. włodawskiMichał Gągała
biegus malutki
106-04-20172 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiGerard Potakiewicz, Przemysław Potakiewicz
208-04-20171 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
311-04-20172 os.Markuszów, pow. puławskiRadosław Miazek
403-05-20171 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
biegus zmienny
131-03-201721Dyniska, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
202-04-20174 os.Janowice, pow. puławskiBogusław Popiołek
304-04-20171 os.Siedliszcze, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
406-04-20174 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiGerard Potakiewicz, Przemysław Potakiewicz
508-04-20177 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
błotniak łąkowy
115-04-20171 m.Deszkowice Pierwsze, pow. zamojskiMaciej Pieńkosz
222-04-20171 m.Łukowa, pow. biłgorajskiPrzemek Stachyra, Paweł Szewczyk
328-04-20171 os.Zamość, pow. zamojskiMaciej Pieńkosz
428-04-20172 f.Łabuńki, pow. zamojskiJanusz Wójciak
528-04-20171 m.Lublin, pow. lubelskiAndrzej Gajowniczek
błotniak stawowy
126-02-20171Wólka Gołębska, pow. puławskiJarosław Stalenga
205-03-20171 f.Świdry, pow. janowskiSylwester Śliwiński
305-03-20171m.Osówek, pow. janowskiSylwester Śliwiński
406-03-20171mStrzyżowice, pow. puławskiŁukasz Bednarz
509-03-20171 os.Imielty Ług, pow. janowskiSylwester Śliwiński
bocian biały *
121-02-20171 os. Parczew, pow. parczewskiMaciej Sikorski
202-03-20171 os.Lublin, pow. lubelskiKrzysztof Czochra
311-03-20172 os.Wólka Łańcuchowska, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
414-03-20171 os.Wólka Nowodworska, pow. puławskiRadosław Miazek
518-03-20171 os.Mała Kłoda, pow. puławskiRadosław Miazek
bocian czarny
119-03-20171 os.Świdry, pow. janowskiSylwester Śliwiński
220-03-20171 os.Roztoczański PN, pow. zamojskiEdward Pomarański
325-03-20171 os.Samoklęski, pow. lubartowskiSławomir Ligęza
425-03-20176 os.Maliniec, pow. janowskiSylwester Śliwiński
brodziec piskliwy
111-03-20171 os.Blonka, pow. zamojskiAndrzej Sawic
209-04-20171 os.Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
315-04-20172 os.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiŁukasz Wójtowicz
417-04-20172 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
517-04-20171 os.Zastów Kaczmiski, pow. opolskiŁukasz Bednarz, Gerard Potakiewicz
brodziec pławny
130-04-20172 os.Sobieszyn, pow. ryckiSylwester Śliwiński
brodziec śniady
117-04-20171 os.Samoklęski, pow. lubartowskiAndrzej Gajowniczek
226-04-20171 os.Kozieniec, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
327-04-201714 os.Sobieszyn, pow. ryckiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
430-04-20171 os.Sobieszyn, pow. ryckiSylwester Śliwiński
502-05-20171 os.Sobieszyn, pow. ryckiŁukasz Matyjasiak
brzegówka
108-04-20171 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
215-04-20171 os.Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
317-04-20172 os.Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
422-04-20171 os.Żelizna, pow. bialskiSylwester Śliwiński
528-04-20171 os.Zimno, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
brzęczka
104-04-20171 os.Stańków, pow. chełmskiPiotr Różyc
208-04-20171 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
309-04-20171 os.Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
411-04-20171 os.Majdan Siostrzytowski, pow. świdnickiTomasz Bajdak, Gerard Potakiewicz
cierniówka
130-04-20171 m.Siemień, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
230-04-20172 m.Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
301-05-20171 m.Samoklęski, pow. lubartowskiMaciej Filipiuk
401-05-20171 m.Łęczna, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
cyranka
111-03-20171m.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
211-03-20171m, 1fŁabunie, pow. zamojskiMonika Mazurek, Paweł Mazurek
317-03-20173 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
419-03-20171m, 1fSamoklęski, pow. lubartowskiSławomir Ligęza
520-03-201774Husynne, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
czajka
118-02-20172 os.Sitno, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
220-02-20175 os.Łopoczno, pow. opolskiPrzemysław Potakiewicz, Gerard Potakiewicz
321-02-20171 os.Krężnica Okrągła, pow. lubelskiArek Żuchnik
422-02-201780 osBezek, pow. chełmskiMarcin Urban
522-02-20177 osStołpie, pow. chełmskiMarcin Urban
czernica
125-02-20171m.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
204-03-20171m.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiAnna Aftyka, Michał Gałan
306-03-20175 os.Sosnowica, pow. parczewskiKrzysztof Czochra
derkacz
103-05-20171m.Ustrzesz, pow. radzyńskiJanusz Wójciak
204-05-20171 m.Łaszczówka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
dubelt
102-04-20171 os. Dyniska, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
dudek
101-04-20171 os. Blizocin, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
202-04-20172Andrzejów Osada, pow. włodawskiMichał Gągała
304-04-20171 os.Roskosz, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
406-04-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
516-04-20171 os.Zamość, pow. zamojskiMichał Gałan
dymówka
102-04-20171 os.Skrzynice Drugie, pow. lubelskiPaweł Kołodziejczyk, Roch Kołodziejczyk
206-04-20173 os.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiSławomir Ligęza
306-04-201712 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
408-04-201712 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
508-04-20173 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
dziwonia
106-05-20171m.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
208-05-20171 m.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
308-05-20171 m.Sobieszyn, pow. ryckiMichał Gałan
gadożer
101-04-20171 m.Czumów, pow. hrubieszowskihttp://www.strefowe.lto.org.pl/index.php?opt=news
225-04-20171 os.Zaboreczno, pow. tomaszowskiTomasz Kuc
gajówka
125-04-20171 mLublin, pow. LublinSylwester Śliwiński
202-05-20171 mGrabowiec Góra, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
gąsiorek
104-05-20171 m.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
205-05-20171f.rez. Pikory, pow. puławskiGerard Potakiewicz
gęś białoczelna
125-02-20179 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
225-02-20178 os.Sułówek, pow. zamojskiM. Mazurek, M. Gałan, P. Mazurek, W. Michalczuk
326-02-201732Bożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
426-02-20175 os.Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
527-02-201716 os.Rogóźno, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
gęś zbożowa
123-02-20172Drążgów, pow. lubartowskiG. Potakiewicz, Ł. Bednarz, K. Antoń
225-02-20177 os.Sułówek, pow. zamojskiM. Mazurek, M. Gałan, P. Mazurek, W.Michalczuk
326-02-20175 os.Bożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
426-02-20172 os.Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
526-02-201746 os.Łukowa, pow. biłgorajskiD. Boruchalski, T. Kobylas, M. Mazurek, P. Mazurek, W.Michalczuk
626-02-2017116 os. Świdry, pow. janowskiSylwester Śliwiński
głowienka
105-02-20171m, 2fNielisz, pow. zamojskiD. Boruchalski, P.Mazurek, M. Mazur, W. Michalczuk, T. Kobylas
225-02-20171m, 1fJeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
325-02-20173m.Husynne, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
426-02-20171m.Zamch, pow. bD. Boruchalski, T. Kobylas, M. Mazurek, P. Mazurek, W.Michalczuk
grzywacz
126-02-20177 os.Łukowa, pow. biłgorajskiD. Boruchalski, T. Kobylas, M. Mazurek, P. Mazurek, W.Michalczuk
226-02-20175 os.Olchowiec, pow. biłgorajskiD. Boruchalski, T. Kobylas, M. Mazurek, P. Mazurek, W.Michalczuk
328-02-20171 os.Skrzynice Drugie, pow. lubelskiPaweł Kołodziejczyk
428-02-20171 os.Zalesie, pow. lubelskiArkadiusz Żuchnik
528-02-20171 os.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiM. Mazurek, M. Gałan, P. Mazurek
jarzębatka
107-05-20172 m.Nowy Lubliniec, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
jerzyk
124-04-20171 os.Lublin, pow. lubelskiMichał Gągała
226-04-20171 os.Lublin, pow. lubelskiMichał Gągała
327-04-20171 os.Lublin, pow. lubelskiTomasz Bajdak
430-04-20171 os.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
530-04-201710 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPaweł Szewczyk
kania czarna
102-04-20171 os.Blonka, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk, Michał Gałan
202-05-20171 os.Drążgów, pow. puławskiMichał Gągała
kapturka
128-03-20171 m.Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
230-03-20171 os.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiPiotr Skwarek, Sławomir Ligęza
331-03-20171 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
404-04-20171 m.Lublin, pow. lubelskiŁukasz Dawidowicz
505-04-20171 m.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
kląskawka
104-03-20171m.Zamch, pow. biłgorajskiSylwester Śliwiński
204-03-20171m.Wólka Gołębska, pow. puławskiJarosław Stalenga
305-03-20171m.Szopinek, pow. zamojskiMaciej Pieńkosz, Paweł Mazurek
407-03-20171 os.Plisków Kolonia, pow. chełmskiMirosław Kaczor
507-03-20171 os.Bełżec, pow. tomaszowskiŁukasz Zdżalik
kobuz
110-04-20171 os.Zwierzyniec, pow. zamojskiPrzemek Stachyra
215-04-20171 os.Imielty Ług, pow. janowskiSylwester Śliwiński
315-04-20171 os.Lubycza Królewska, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
415-04-20171 os.Babin, pow. lubelskiArkadiusz Żuchnik, Marta Żuchnik, Ilona Żuchnik
517-04-20171 os.Zastów Kaczmiski, pow. opolskiŁukasz Bednarz, Gerard Potakiewicz
kopciuszek
120-02-20171 osŻmudź, pow. chełmskiMarcin Urban
203-03-20171m+1fLublin, pow. lubelskiKrzysztof Czochra
krakwa
105-02-20171m, 1fNielisz, pow. zamojskiD. Boruchalski, P.Mazurek, M. Mazur, W. Michalczuk, T. Kobylas
225-02-20172m, 2fNielisz, pow. zamojskiM. Mazurek, M. Gałan, P. Mazurek, W.Michalczuk
325-02-20171m, 1fNielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
404-03-20171m, 1fDrążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
504-03-20171m, 1fJeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
krętogłów
101-04-20171 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
209-04-20171 os.Garbów, pow. lubelskiAndrzej Gajowniczek
310-04-20171 os.Werchrata, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
415-04-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
kropiatka
129-04-20173-4 osKunówka, pow. tomaszowskiDaniel Boruchalski
201-05-20171 os.Gruszka Mała Druga, pow. zamojskiDaniel Boruchalski
301-05-20171 os.Gruszka Duża, pow. zamojskiDaniel Boruchalski
krwawodziób
104-03-20171 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
211-03-20173 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
317-03-20171 os. Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
417-03-20172 os.Kajetanówka, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
kszyk
115-03-20172 os.Łabuńki, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
217-03-20171 os.Marysin Kolonia, pow. chełmskiGerard Potakiewicz, Janusz Wójciak
318-03-20172 os.Składów, pow. puławskiDariusz Piechota
419-03-201718 os.Lucimia, pow. zwolenskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
kukułka
117-04-20171 m.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
221-04-20171 os.Stefankowice, pow. hrubieszowskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
329-04-20171 mPikule, pow. janowskiSylwester Śliwiński
429-04-20171 mFlisy, pow. janowskiSylwester Śliwiński
kulczyk
102-04-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
202-04-20171 os.Józefów Roztoczański, pow. biłgorajskiGerard Potakiewicz
302-04-20171 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
402-04-20171 os.Szpica, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
kulik mniejszy
125-03-20171 os.Parypse, pow. chełmskiMarcin Urban
201-04-20171 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
303-04-20171 os.Drążgów, pow. ryckiRadosław Miazek
409-04-20171 os.Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
kulik wielki
121-03-20171 os.Żółtańce, pow. chełmskiMarcin Urban
224-03-20171 os.Krowie Bagno, pow. włodawskiSylwester Aftyka, Tomasz Bajdak
302-04-20175 os.Krychów, pow. włodawskiMichał Gągała
kwokacz
102-04-20172 os.Dyniska, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
202-04-20172 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena, Katarzyna i Michał Traciłowscy
302-04-20174 os.Jedlanka, pow. lubartowskiMichał Gągała
404-04-20177 os.Sobieszyn, pow. ryckiGerard Potakiewicz
508-04-20171 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
lerka
102-03-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
202-03-20171m.Korzeniów, pow. ryckiDariusz Piechota
302-03-20171m.Czerniejów, pow. chełmskiMarcin Urban
404-03-20171 m.Krzczonów, pow. lubelskiŁukasz Dawidowicz
505-03-20171 m.Skarbicierz, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
łabędź czarnodzioby
104-03-20177 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
205-03-20175 os.Blizocin, pow. lubartowskiDariusz Piechota
318-03-201728 os.Jedlanka, pow. lubartowskiSylwester Śliwiński
418-03-201751 os.Krasne, pow. lubartowskiSylwester Śliwiński
518-03-20172 os.Drążgów, pow. ryckiAnna Aftyka, Sylwester Aftyka, Dariusz Piechota
łabędź krzykliwy
123-02-20172 ad.Drążgów, pow. lubartowskiG. Potakiewicz, Ł. Bednarz, K. Antoń
205-03-20171m, 1fZaolzie, pow. tomaszowskiKlaudia Stachyra, Przemek Stachyra
308-03-20174 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiGerard Potakiewicz
411-03-20172 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
517-03-20171 os. Tyśmienica, pow. parczewskiMaciej Sikorski
łęczak
108-03-20171 os.Zagroda, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
204-04-20171 os.Siedliszcze, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
313-04-20171 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
413-04-20171 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
łozówka
110-05-20171 m.Zagrody, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
łyska *
128-02-20175 os.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiM. Mazurek, M. Gałan, P. Mazurek
201-03-201724 os.Zagroda, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
303-03-201728 os.Nielisz, pow. zamojskiDaniel Boruchalski, Paweł Mazurek,
405-03-20174 os.Zalesie Kańskie, pow. chełmskiPiotr Różyc
505-03-20176 os.Nadrybie, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
606-03-201720Sosnowica, pow. parczewskiKrzysztof Czochra
mewa czarnogłowa
104-04-20172 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
mewa mała
114-04-20173 os.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiAndrzej Gajowniczek
222-04-201710 ad.Żelizna, pow. bialskiSylwester Śliwiński
327-04-201717 os.Brześce Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
428-04-20171 os.Zimno, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
529-05-20171 os.Opole Lubelskie, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
mewa żółtonoga
116-03-20172 os.Zamość, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
217-03-20171 os.Puławy, pow. puławskiJarosław Stalenga
321-03-20173 ad.Stara Wieś, pow. łęczyńskiŁukasz Bednarz
424-03-20171 os.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiSławomir Ligęza
502-04-20171 os.Hańsk Drugi, pow. włodawskiMichał Gągała
muchołówka białoszyja
115-04-20171 m.ur. Młyńska Góra, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
muchołówka szara
101-05-20171 os.Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
muchołówka żałobna
115-04-20171 m.Lublin, pow. lubelskiMaciej Filipiuk
oknówka
108-04-20171 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
213-04-20173 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
314-04-20171 os.Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
415-04-20171 os.Imielty Ług, pow. janowskiSylwester Śliwiński, Paweł Szewczyk
orlik krzykliwy
102-04-20171 os.Nowy Lipowiec, pow. biłgorajskiSylwester Śliwiński
202-04-20171 os.Dyniska, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
302-04-20171 os.Krychów, pow. włodawskiMichał Gągała
402-04-20171 os.Pisklaki, pow. biłgorajskiGerard Potakiewicz
ortolan
103-05-20171 mDyniska Nowe, pow. tomaszowskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek, Marek Sokołowski
203-05-20172 m.Stary Gaj, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
ostrygojad
119-03-20171 os.Lucimia, pow. zwolenskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
perkoz dwuczuby
128-02-20171 os.Husynne, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
207-03-20171 os.Zamość, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
309-03-20175 os.Siennica Różana, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
411-03-20174 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
perkoz rdzawoszyi
125-03-20171 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
225-03-20171 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan
326-03-20171 os.Ułęż, pow. ryckiDariusz Piechota
428-03-20172 os. Kurów, pow. puławskiRadosław Miazek
501-04-20176 os.Zagrody, pow. lubelskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
602-04-20173 os. Werbkowice, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
piecuszek
102-04-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
202-04-20171 os.Szeliga, pow. niżańskiSylwester Śliwiński
302-04-20171 os.Stare Załucze, pow. włodawskiTomasz Bajdak
404-04-20171 os.Brzeźno, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
504-04-20171 os.Olenówka, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
piegża
110-04-20171 os.Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
215-04-20171 m.Lublin, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
316-04-20171 m.Nadrybie, pow. łęczyńskiŁukasz Dawidowicz
417-04-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
pierwiosnek
124-03-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
225-03-20171 os.Kijany, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
325-03-20171 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
425-03-20171 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiGerard Potakiewicz, Janusz Wójciak
526-03-20171 os.Lipsko-Polesie, pow. zamojskiGerard Potakiewicz, Janusz Wójciak
pleszka
110-04-20171 os.Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
212-04-20171 m.Lucimia, pow. zwolenskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
317-04-20171 m.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
pliszka górska
115-02-20171 m.Obrocz, pow. zamojskiPrzemek Stachyra
212-03-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
330-03-20171 os.Lublin, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
401-04-20171 os.Bondyrz, pow. zamojskiAndrzej Sawic
502-04-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
pliszka siwa
128-02-20171 os.Janowiec, pow. puławskiGerard Potakiewicz
228-02-20171 os. Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiM. Mazurek, P.Mazurek, M. Gałan
302-03-20171 os.Zamość, pow. zamojskiMałgorzata Grabek, Marek Blaszke
403-03-20174 os.Drążgów, pow. ryckiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
504-03-20171 os.Strzyżewice, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
pliszka żółta
101-04-20171 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
202-04-20171 os.Szpica, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
303-04-20171 os.Ułęż, pow. ryckiDariusz Piechota
406-04-20177 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
514-04-20171 os.Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
płaskonos
104-03-20172m.Zamch, pow. biłgorajskiSylwester Śliwiński
208-03-20171m.Jeziorzany, pow. lubartowskiGerard Potakiewicz
311-03-20171m.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
411-03-20171m.Blizocin, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
podgorzałka
125-03-20171 os.Topornica, pow. zamojskiAndrzej Sawic
202-04-201732zb. Zahajki, pow. włodawskiŁukasz Bednarz, Michał Skałba
302-04-20172 os.Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć
402-04-20179 os.Sosnowica, pow. parczewskiMichał Gągała
504-04-20171m. 1f.Sobieszyn, pow. ryckiGerard Potakiewicz
podróżniczek
102-04-20171 os.Stary Brus, pow. włodawskiMichał Gągała
204-04-20171 os.Brzeźno, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
305-04-20173 os.Nadrybie, pow. łęczyńskiGerard Potakiewicz
411-04-20171 m.Chojeniec-Kolonia, pow. chełmskiTomasz Bajdak, Gerard Potakiewicz
pokląskwa
124-04-20171m, 1fPuławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
229-04-20171 m.Flisy, pow. janowskiSylwester Śliwiński
301-05-20172 m.Szpica, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
pokrzywnica
125-03-20171 os.Nowogród, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
przepiórka
128-04-20171 os.Jarczów Kol. II , pow. tomaszowskiJanusz Wójciak
230-04-20172m.Sitno, pow. zamojskiMaciej Pieńkosz
302-05-20172 m.Liski, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński
402-05-20171 m.Grabowiec Góra, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
remiz
104-04-20171 os.Stańków, pow. chełmskiPiotr Różyc
205-04-20171-2 os.Nadrybie, pow. łęczyńskiGerard Potakiewicz
309-04-20171 os.Goraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
413-04-20171 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
rokitniczka
117-04-20171 m.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
230-04-2017min. 7 os.Siemień, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
rożeniec
123-02-20172m+2 fDrążgów, pow. lubartowskiG. Potakiewicz, Ł. Bednarz, K. Antoń
226-02-20171 m.Zamch, pow. biłgorajskiD. Boruchalski, T. Kobylas, M. Mazurek, P. Mazurek, W.Michalczuk
303-03-20171m, 1fNielisz, pow. zamojskiDaniel Boruchalski, Paweł Mazurek,
404-03-20171m.Husynne, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
504-03-20172m, 2fSiedliszcze, pow. włodawskiMarcin Urban
rybitwa białoczelna
128-04-20171 os.Zagrody, pow. lubelskiMaciej Filipiuk
230-04-20171 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiSylwester Śliwiński
rybitwa białoskrzydła
127-04-20171 os.Zamość, pow. zamojskiTomasz Kuc
229-04-201718 os.Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kuc
329-04-20171 os.Opole Lubelskie, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
430-04-20171 os.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiWaldemar Gustaw
530-04-20174 os.Siemień, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
rybitwa białowąsa
120-04-20173 os.Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
227-04-20171 os.Zamość, pow. zamojskiTomasz Kuc
328-04-20171 os.Zimno, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
rybitwa czarna
115-04-20176 os.Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
217-04-20171 os. Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
322-04-201742 os.Nielisz, pow. zamojskiMichał Gałan, Jakub Wilk
427-04-201740 os.Zamość, pow. zamojskiTomasz Kuc
527-04-201737 os.Brześce Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
rybitwa rzeczna
106-04-20171 os.Dęblin, pow. ryckiJarosław Stalenga
208-04-20171 os.Zastów Kaczmiski, pow. opolskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
313-04-20173 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
415-04-20178 os.Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
rybołów
118-03-20171 os.Siennica Różana, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
225-03-20171 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiGerard Potakiewicz, Janusz Wójciak
325-03-20171 os.Brzeziny, pow. janowskiSylwester Śliwiński
428-03-20171 os.Maliniec, pow. janowskiSylwester Śliwiński
530-03-20171 os.Kozieniec, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
rycyk
117-03-20171 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
224-03-20176 os.Drążgów, pow. ryckiDariusz Piechota
324-03-20176 os.Krowie Bagno, pow. włodawskiSylwester Aftyka, Tomasz Bajdak
425-03-20172 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
525-03-201713 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
625-03-20176 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan
samotnik
112-03-20171 os.Czumów, pow. hrubieszowskiMonika Mazurek, Paweł Mazurek, Wiaczesław Michalczuk
217-03-20171 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
318-03-20171 os.Topornica, pow. zamojskiPaweł Mazurek, Michał Gałan
418-03-20171 os.Łabunie, pow. zamojskiP. Mazurek, M. Gałan, W.Michalczuk
sieweczka obrożna
112-03-20172 os.Wierzbica, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
217-03-20173 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska
318-03-20172 os.Lucimia, pow. zwolenskiJarosław Stalenga
419-03-20171 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
523-03-20171 os.Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
sieweczka rzeczna
118-03-20172 os.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
219-03-20172 os.Lucimia, pow. zwolenskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
325-03-20175 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan
428-03-20174 os.Markuszów, pow. puławskiRadosław Miazek
siewka złota
119-02-201742Glinnik, pow. lubartowskiAndrzej Gajowniczek
224-02-201711 os.Ministrówka, pow. zamojskiMonika Mazurek, Paweł Mazurek
325-02-201742Ostrzyca, pow. krasnostawskiM. Mazurek, M. Gałan, P. Mazurek, W. Michalczuk
426-02-201710Zamch, pow. biłgorajskiD. Boruchalski, T. Kobylas, M. Mazurek, P. Mazurek, W.Michalczuk
526-02-201710 os.Zamch, pow. biłgorajskiD. Boruchalski, T. Kobylas, M. Mazurek, P. Mazurek, W.Michalczuk
skowronek
110-02-201728 osJanowiec, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławek Ligęza
212-02-20177 os.Końskowola, pow. puławskiMichał i Tadeusz Gągała
313-02-20171 osCzołki, pow. zamojskiPaweł Mazurek
416-02-20171Wólka Gołębska, pow. puławskiŁukasz Bednarz
słonka
105-03-20171 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
210-03-20171 os.Zamość, pow. zamojskiMichał Gałan
314-03-20171 os.Józefin, pow. chełmskiMarcin Urban
419-03-20172 os.Wola Osińska, pow. puławskiRadosław Miazek
520-03-20171 os.Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
słowik rdzawy
105-05-20171 m.Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
słowik szary
129-04-20171 m.Kazimierz Dolny, pow. puławskiGerard Potakiewicz
229-04-20171 m.Wólka Pukarzowska, pow. tomaszowskiDaniel Boruchalski
330-04-20171 m.Siemień, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
430-04-20172m.Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
strumieniówka
101-05-20171 m.Dratów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
201-05-20171 m. Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
szablodziób
103-05-20171 os.Wierzbica, pow. tomaszowskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek, Marek Sokołowski
203-05-20171 os.Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek, Marek Sokołowski
szczudłak
105-05-20171m+fSobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota
śpiewak
104-03-20171 os.Bożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
205-03-20171 m.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
306-03-20171m.Zamość, pow. zamojskiTomasz Kuc
407-03-20171m.Młynki, pow. puławskiBogusław Popiołek
507-03-20171m.Jaszczów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
świergotek drzewny
130-03-20171 os.Sobibór, pow. włodawskiSylwester Aftyka
212-04-20171 os.Witaniów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
świergotek łąkowy
109-03-20171 os.Giełczew, pow. świdnickiŁukasz Zdżalik
214-03-20171 os.Ochoża, pow. chełmskiMarcin Urban
315-03-20171 os.Helenów, pow. chełmskiMarcin Urban
418-03-20171 os.Szpica, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
519-03-20172 os.Brześce Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
świergotek polny
105-05-20171 os.Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
świerszczak
130-04-20171 m.Gromada, pow. biłgorajskiPaweł Szewczyk
230-04-20171 m.Lublin, pow. lubelskiAndrzej Gajowniczek
świstun
124-02-20176m, 2fSułówek, pow. zamojskiMonika Mazurek, Paweł Mazurek
224-02-20172mNielisz, pow. zamojskiMonika Mazurek, Paweł Mazurek
325-02-201710 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
425-02-201760 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
526-02-20173m, 4fBożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
świstunka leśna
113-04-20171 m.Klarów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
213-04-20171 os.Pieszowola, pow. parczewskiŁukasz Dawidowicz
315-04-20171 m.Potoki, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
417-04-20171 m.Górki, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
trzciniak
115-04-20171 m.Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
228-04-20173 m.Zimno, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
328-04-20171 os.Zagrody, pow. lubelskiMaciej Filipiuk
430-04-20174 m.Siemień, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
530-04-20171m.Sumin, pow. włodawskiPiotr Różyc, Irena Gryć
630-04-20171m.jez. Wytyckie, pow. włodawskiPiotr Różyc, Irena Gryć
730-04-20171m.Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
trzcinniczek
101-05-20172 m.Zagrody, pow. lubelskiMaciej Filipiuk
trzmielojad
104-05-20171 os.Wierzbica, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
turkawka
128-04-20171 m.Sowiniec, pow. tomaszowskiJanusz Wójciak
229-04-20171 m.Flisy, pow. janowskiSylwester Śliwiński
303-05-20172 os.Konstantynówka, pow. włodawskiTomasz Bajdak
wilga
130-04-20171m.Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
201-05-20171 m.Zagrody, pow. lubelskiMaciej Filipiuk
301-05-20171 m.Witaniów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
wodnik *
113-03-20172 os.Żółtańce, pow. chełmskiMarcin Urban
zaganiacz
104-05-20171 m.Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
204-05-20171 m.Narol, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
zausznik
126-03-20172 os.Zimno, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
230-03-20174 os.Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiPiotr Skwarek, Sławomir Ligęza
331-03-20176 os.Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
401-04-20171 os.Zagrody, pow. lubelskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
zielonka
109-04-20172♂Sułówek, pow. zamojskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
217-04-20171 os.Nadrybie, pow. łęczyńskiŁukasz Dawidowicz
zniczek
108-03-20171 os.Kosobudy, pow. zamojskiDaniel Boruchalski
225-03-20171 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiGerard Potakiewicz, Janusz Wójciak
313-04-20172 os.Pieszowola, pow. parczewskiŁukasz Dawidowicz
żuraw
116-02-20171Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
217-02-201718 Sielec, pow. chełmskiMarcin Urban
317-02-20173 os.Kozieniec, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
420-02-20172 os.Wola Skromowska, pow. lubartowskiSylwester Aftyka
522-02-20172 os.Lublin, pow. lubelskiPiotr Popielewicz

 

 

Strona główna | Kontakt | O nas | Aktualności | Programy | Edukacja | Kartoteka | Linki | Sklep | LTO na Facebooku, Twitterze i Youtubie
ˆ LTO 2011-2014 waldemi