L o g i n H a s ł o

 

Zapraszamy wszystkich obserwatorów w regionie do wzięcia udziału w akcji Przyloty na Lubelszczyźnie.
Celem naszej akcji jest zebranie informacji na temat fenologii wiosennych pojawów wybranych gatunków ptaków na Lubelszczyźnie.
Akcja jest kontynuowana corocznie od 2012 roku.

 

Obserwacje prosimy zgłaszać do Kartoteki Awifauny Lubelszczyzny www.kartoteka.lto.org.pl wybierając akcję "Przyloty 2020"
Prosimy o wysyłanie swoich pierwszych obserwacji, pomimo iż już są zgłoszone pierwsze obserwacje na liście. Mile widziane są również zdjęcia.
Zapraszamy serdecznie do udziału ! Jeżeli macie zanotowane pierwsze pojawy gatunków z listy poniżej, z lat ubiegłych - mile widziane będą także te informacje.

Aktualne - ciekawe obserwacje regionalne.
Uwaga - w przypadku gatunków zimujących oznaczonych symbolem * - podajemy lokalizacje poza miejscem zimowania.

Wyniki akcji "Przyloty 2020" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2020.
Wyniki akcji "Przyloty 2019" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2019.
Wyniki akcji "Przyloty 2018" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2018.
Wyniki akcji "Przyloty 2017" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2017.
Wyniki akcji "Przyloty 2016" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2016.
Wyniki akcji "Przyloty 2015" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2015.
Wyniki akcji "Przyloty 2014" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2014.

 

gatunek lp. data szczegóły miejsce, powiat obserwator/rzy
batalion
103-03-20203 osSiemień, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
215-03-202046 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
317-03-20208 os.Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
417-03-20202 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
bąk *
129-02-20201 m. Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas, Paweł Mazurek
229-02-20201♂Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć
301-03-20201♂Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
408-03-20201 m. Piaski, pow. świdnickiWaldemar Gustaw
515-03-20201♂jez. Dratów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
białorzytka
105-04-20202 os.Bystrzejowice Pierwsze, pow. świdnickiWaldemar Gustaw
biegus zmienny
122-03-20201 os.stawy Bobowiska, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
223-03-20204 os.Zastów Karczmiski, pow. opolskiŁukasz Bednarz, Anna Floryszek-Kosińska
328-03-20203 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
błotniak stawowy
112-03-20201♂Leopoldów, pow. łęczyńskiJanusz Wójciak
217-03-20201♂Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
319-03-20201 ♀Kozia Góra, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
430-03-20201♂, 1♀Rawa, pow. lubartowskiMichał Zembrzycki
530-03-20201♂Krzesimów, pow. świdnickiTomasz Bajdak
bocian biały *
109-03-202011 os.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
209-03-20201 os. Jaszczów, pow. łęczyńskiDawid Kaźmierczak
311-03-20202 os.Rabinówka, pow. tomaszowskiLesław Gargoła
412-03-20202 os.Rogóźno, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
512-03-20201 os.Wola Przybysławska, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
bocian czarny
104-03-20204 os.Kluczkowice-Osiedle, pow. opolskiKlaudia Świerszcz, Krzysztof Kowalczyk
213-03-20201 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
318-03-20201 os.Pustelnia, pow. opolskiGerard Potakiewicz
419-03-20204 os. , pow. chełmskiSylwester Śliwiński
brodziec piskliwy
123-03-20201 os.Kaliszany-Kolonia, pow. opolskiŁukasz Bednarz, Anna Floryszek-Kosińska
cyranka
115-03-20204♂Werbkowice, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
216-03-20204 ♂, 1 ♀Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
317-03-20204♂, 4♀Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
417-03-20201♂Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
517-03-20203♂, 2♀Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
czajka
102-02-20201 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka, Wojciech Okliński
209-02-20205 os.Sobieszyn, pow. ryckiSylwester Śliwiński
313-02-20209 os.Niewęgłosz, pow. radzyńskiMarek Karwowski
416-02-202063 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
516-02-202010 os.Trzeszczany Drugie, pow. hrubieszowskiSylwester Aftyka
616-02-202010 os. Husynne, pow. hrubieszowskiPiotr Różyc
716-02-20206 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
czernica
127-02-20201 ♂Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
229-02-20206♂, 2♀Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
301-03-20202 ♂, 2 ♀Garbów, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
dubelt
106-04-20201 os.Składów, pow. puławskiDariusz Piechota
dudek
127-03-20201 os. Koczergi, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
207-04-20201 ♂Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
dymówka
115-03-20201 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiKornel Kasperek
222-03-20203 os. stawy Świdry, pow. janowskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
303-04-20201 os.Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
406-04-20201 os.Pomorze, pow. opolskiGerard Potakiewicz
506-04-20201 os. Niezabitów Kolonia, pow. opolskiGerard Potakiewicz
głowienka
127-02-20203 ♂, 2 ♀Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
229-02-20201♀Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
329-02-202055Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas, Paweł Mazurek
401-03-202023Garbów, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
grzywacz
122-02-20202 os.Lublin, pow. LublinMarcin Urban
225-02-202040 os.Wąwolnica, pow. puławskiGerard Potakiewicz
325-02-20201 os.Lublin, pow. m. LublinMaciej Filipiuk, Żaneta Lachowska-Filipiuk
426-02-20202 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
kapturka
111-03-20201 m.Kozieniec, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
kląskawka
115-03-20201♂Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
217-03-20201 ♂Celejów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
321-03-20201 mBobowisko, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
428-03-20201 ♂, 1 ♀Korchynie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
529-03-20204 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub
krakwa
129-02-20201 ♂, 1 ♀Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
215-03-20204 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
317-03-20202♂, 2♀Rawa, pow. lubartowskiMichał Zembrzycki
417-03-20201♂, 1♀Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
517-03-202021Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
krętogłów
107-04-20201 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
krwawodziób
115-03-20207 os. Sobieszyn, pow. ryckiKornel Kasperek
217-03-20202 os.Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
317-03-20201 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
417-03-20203 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
517-03-20202 os.Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
kszyk
116-03-20201 os.stawy Bobowiska, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
221-03-20201 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
322-03-20205 os.Siedliszczki, pow. świdnickiWaldemar Gustaw
427-03-20202 os.Bukownica, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
kulczyk
101-04-20201 ♂Wąwolnica, pow. puławskiJola Snopek, Sławek Snopek
204-04-20201 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
306-04-20202 os.Zamość, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
406-04-20201 ♂Chodlik, pow. opolskiGerard Potakiewicz
506-04-20201 ♂Chełm, pow. chełmskiPiotr Różyc
kulik wielki
128-03-20201 os. Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
lerka
125-02-20201 os. Rapy Dylańskie, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
226-02-20203 os.Majdan Nepryski, pow. biłgorajskiRobert Cymbała
326-02-20201 os. Józefów, pow. biłgorajskiRobert Cymbała
429-02-20202 os.Wola Mała, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
501-03-20202 os. Tarnawatka, pow. tomaszowskiMariusz Zub
łabędź czarnodzioby
113-02-202018 ad., 2 juv.Świerże, pow. radzyńskiMarek Karwowski
216-02-20209 ad., 3 imm.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
łabędź krzykliwy
113-02-20207 ad., 2 juv.Świerże, pow. radzyńskiMarek Karwowski
216-02-20203 ad.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
łyska *
129-02-20205 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
mewa żółtonoga
106-04-20201 os.Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas
ohar
126-03-20202 os.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota
orlik krzykliwy
128-03-20201 os.Szalenik, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
205-04-20201 os.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiWaldemar Gustaw
ostrygojad
127-03-20202 os.Zastów Karczmiski, pow. opolskiJola Snopek, Sławek Snopek
perkoz dwuczuby
108-03-20201 os. Opole Lubelskie, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
211-03-20202 os.Garbów, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
312-03-20201 os.Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
414-03-20203 os.Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
perkoz rdzawoszyi
113-03-20201 os.Kurów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
221-03-20201 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
piecuszek
106-04-20201 ♂Jankowa, pow. opolskiGerard Potakiewicz
piegża
126-03-20201 os. Sielce, pow. puławskiBogusław Popiołek
pierwiosnek
115-03-20201♂Tarnawatka, pow. tomaszowskiMariusz Zub
217-03-20201♂Żdżarka, pow. włodawskiSylwester Aftyka, Michał Gągała
318-03-20202 os.Zamość, pow. m. ZamośćMałgorzata Grabek
418-03-20201 os.Pomorze, pow. opolskiGerard Potakiewicz
519-03-20201 ♂Sadłowice, pow. puławskiGerard Potakiewicz
pliszka górska
101-03-20201♂Nowiny, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
204-03-20201 os. Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
309-03-20201 os.rez. Czartowe Pole, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
pliszka siwa
105-03-20201 os.Pukały, pow. biłgorajskiPaweł Szewczyk
207-03-20201 os.Werchrata, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
308-03-20208 os. Zamość, pow. m. ZamośćMałgorzata Grabek
409-03-20201 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
512-03-20201 os.Abramów, pow. lubartowskiGerard Potakiewicz
płaskonos
114-03-20201♂Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
217-03-20202♂, 1♀Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
317-03-20203♂, 2♀Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
417-03-20201⚥Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
remiz
126-03-20202 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
227-03-20201♀Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
rożeniec
107-03-20201 ♂Biszcza, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
rybitwa rzeczna
106-04-20201 os.Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas
rybołów
129-03-20201 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
201-04-20201 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
rycyk
114-03-20202 os. stawy Bobowiska, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz, Marek Różkowski
222-03-20201 os.Pustelnia, pow. opolskiKrzysztof Gieroń, Jola Snopek, Sławek Snopek
322-03-20201 os. Siedliszczki, pow. świdnickiWaldemar Gustaw
422-03-20201 os. Jeziorzany, pow. lubartowskiBogusław Popiołek
samotnik
111-03-20201 os.Garbów, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
217-03-20201 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
327-03-20202 os.Bukownica, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
sieweczka obrożna
103-03-20201 os.Siemień, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
216-03-20201 os.stawy Bobowiska, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
323-03-20202 os.Kaliszany-Kolonia, pow. opolskiŁukasz Bednarz, Anna Floryszek-Kosińska
423-03-20207,1 os.Zastów Karczmiski, pow. opolskiŁukasz Bednarz, Anna Floryszek-Kosińska
sieweczka rzeczna
116-03-20202 os. stawy Bobowiska, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
219-03-20201 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
322-03-20202 os. Siedliszczki, pow. świdnickiWaldemar Gustaw
422-03-20201 os.Wola Rudzka, pow. opolskiJola Snopek, Sławek Snopek
siewka złota
116-02-20201 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
216-02-202036 os.Abramów, pow. lubartowskiAndrzej Gajowniczek
322-02-20201 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
skowronek
109-02-20201 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
209-02-20201 os.Kolonia-Brzeźce, pow. puławskiJacek Niedźwiecki
313-02-20201 os.Żmudź, pow. chełmskiGerard Potakiewicz, Janusz Wójciak
415-02-20201 os. Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
słonka
105-03-20201 os.Tyśmienica, pow. parczewskiSylwester Aftyka
211-03-20201 os.Wola Przybysławska, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
316-03-20201 os.Chodlik, pow. opolskiGerard Potakiewicz
śpiewak
102-03-20201 os. Zamość, pow. m. ZamośćTomasz Kuc
205-03-20201 m.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
305-03-20201 m.Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
świergotek łąkowy
112-03-20204-5 os. Orlicz, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
215-03-20202 os.Niewęgłosz, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
315-03-20202 os.Szpica, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
415-03-20203 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
519-03-20201 os.Rozkosz, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
świstun
116-02-20203♂, 1♀Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
216-02-20202♂, 1♀Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
317-02-20202♂,3♀Biszcza, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
zniczek
119-03-20207 ♂rez. Zarośle, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
227-03-20201♂Bukownica, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz

 

 

Polityka prywatności | Kontakt | O nas | Aktualności | Programy | Edukacja | Kartoteka | Linki | Sklep | LTO na Facebooku, Twitterze i Youtubie
ˆ LTO 2011-2014 waldemi