L o g i n H a s ł o

 

Zapraszamy wszystkich obserwatorów w regionie do wzięcia udziału w akcji Przyloty na Lubelszczyźnie.
Celem naszej akcji jest zebranie informacji na temat fenologii wiosennych pojawów wybranych gatunków ptaków na Lubelszczyźnie.
Akcja jest kontynuowana corocznie od 2012 roku.

 

Obserwacje prosimy zgłaszać do Kartoteki Awifauny Lubelszczyzny www.kartoteka.lto.org.pl wybierając akcję "Przyloty 2019"
Prosimy o wysyłanie swoich pierwszych obserwacji, pomimo iż już są zgłoszone pierwsze obserwacje na liście. Mile widziane są również zdjęcia.
Zapraszamy serdecznie do udziału ! Jeżeli macie zanotowane pierwsze pojawy gatunków z listy poniżej, z lat ubiegłych - mile widziane będą także te informacje.

Aktualne - ciekawe obserwacje regionalne.
Uwaga - w przypadku gatunków zimujących oznaczonych symbolem * - podajemy lokalizacje poza miejscem zimowania.

Wyniki akcji "Przyloty 2019" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2019.
Wyniki akcji "Przyloty 2018" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2018.
Wyniki akcji "Przyloty 2017" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2017.
Wyniki akcji "Przyloty 2016" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2016.
Wyniki akcji "Przyloty 2015" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2015.
Wyniki akcji "Przyloty 2014" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2014.

 

gatunek lp. data szczegóły miejsce, powiat obserwator/rzy
batalion
107-03-20192 os.Sobieszyn, pow. ryckiBogusław Popiołek
207-03-201948 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
309-03-20191 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
410-03-20191 os.Łabunie, pow. zamojskiMichał Gałan, Paweł Mazurek
513-03-201924 os.Topornica, pow. zamojskiTomasz Kobylas
bączek
124-04-20191♂Opole Lubelskie, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
bąk *
105-03-20191♂Kozieniec, pow. krasnostawskiMirosław Kaczor
207-03-20191 ♂zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
310-03-20191 m.Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
412-03-20191 m.Jez. Wytyckie, pow. włodawskiSylwester Aftyka
białorzytka
131-03-20191 os.Siemień, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
204-04-20191 ♂, 1 ♀Hańsk, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
304-04-20191 ♀Luta, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
404-04-20191 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
509-04-20191♂Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
biegus mały
103-05-20193 os.Tyśmienica, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
204-05-20192 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
305-05-20196 os.Stoczek, pow. radzyńskiZbigniew Jaszcz
biegus zmienny
107-03-20191 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
216-03-20192 os.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota, Magdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
317-03-20192 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
błotniak łąkowy
105-04-20192 os.rez. Rozkosz, pow. chełmskiJarosław Wiącek, Michał Zembrzycki
214-04-20191 ♂Leszczany, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
319-04-20191♂Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
421-04-20191 mBystrzejowice Pierwsze, pow. świdnickiWaldemar Gustaw, Justyna Gustaw
525-04-20191fMilejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
błotniak stawowy
115-03-20191 ♂Pławanice, pow. chełmskiJarosław Wiącek, Michał Zembrzycki
217-03-20191 ♂Dąbrówka Pniowska, pow. stalowowolskiSylwester Śliwiński
317-03-20191 ♂Osówek, pow. janowskiSylwester Śliwiński
417-03-20191 m.Sobieszyn, pow. ryckiJola Snopek, Sławek Snopek, Gerard Potakiewicz
518-03-20191 ♂Kalinówka, pow. puławskiGerard Potakiewicz
bocian biały *
118-02-20193 os.Osuchy, pow. biłgorajskiHenryk Rogowski
212-03-20191 os.Lublin, pow. LublinGerard Potakiewicz, Krzysztof Kielczyński
313-03-20191 os.Puszki, pow. chełmskiPiotr Różyc
415-03-20191 os.Białka, pow. parczewskiMichał Gągała, Janusz Wójciak
515-03-20191 os.Sosnowica, pow. parczewskiMichał Gągała, Janusz Wójciak
bocian czarny
107-03-20191 os.Dorohucza, pow. świdnickiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
213-03-20191 os.Puszki, pow. chełmskiPiotr Różyc
316-03-20191 os.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota, Magdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
417-03-20191 os.Skarbiciesz, pow. lubartowskiJola Snopek, Sławek Snopek, Gerard Potakiewicz
520-03-20191 os.Rogóźno, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
brodziec piskliwy
128-03-20193 os.Samoklęski, pow. lubartowskiArkadiusz Stasiak
230-03-20192 os.Świeciechów Duży, pow. kraśnickiSylwester Śliwiński
305-04-20191 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
407-04-20192 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
509-04-20192 os.Natalin, pow. chełmskiMarcin Urban
brodziec śniady
107-03-20191 os.Sobieszyn, pow. ryckiBogusław Popiołek
206-04-20191 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
brzegówka
113-04-20191 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
224-04-20192 os. Chojno Nowe, pow. chełmskiGerard Potakiewicz
326-04-20191 os.Chojeniec-Kolonia, pow. chełmskiTomasz Bajdak
brzęczka
113-04-20192 ♂zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
213-04-20191 ♂Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
315-04-20191 ♂Garbów, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
426-04-20192 os.Białka-Kolonia, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
cierniówka
122-04-20191 os.Szczebrzeszyn, pow. zamojskiRobert Cymbała
225-04-20191 os.Tarnawatka-Tartak, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
325-04-20192 ♂Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
426-04-20191 m.Białka-Kolonia, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
526-04-20192 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
cyranka
116-03-20192 ♂, 2 ♀Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota, Magdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
217-03-20195♂, 2♀Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
317-03-20191♂Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
419-03-20192 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
520-03-201910 os.Łaszczów, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
czajka
110-02-20192 os. Abramów, pow. lubartowskiŁukasz Wójtowicz
217-02-201950 os.Bezek-Kolonia, pow. chełmskiBeata, Tosia, Kajetan, Marcin Urban
319-02-201913 os.Szpica, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
419-02-201936 os.Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
519-02-20193 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
619-02-201924 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
719-02-20199 os.Zalesie Kańskie, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć
czernica
101-03-20191 m.Łaszczów, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
205-03-20192♂, 1♀Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
309-03-20195♂, 2♀Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
409-03-201910 os.Opole Lubelskie, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
513-03-20191♂Zamość, pow. ZamośćTomasz Kobylas
dubelt
127-04-20191 os.Wrzosów, pow. radzyńskiZbigniew Jaszcz
dudek
131-03-20191♂Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
203-04-20191 os.Niedrzwica Duża, pow. lubelskiŁukasz Bednarz
304-04-20191 os.Krychów, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
406-04-20192 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
507-04-20191 os.Dratów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
dymówka
126-03-20191 os.Rawa, pow. lubartowskiMichał Zembrzycki
202-04-20191 os.Janowice, pow. świdnickiTomasz Bajdak
302-04-20193 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
403-04-20191 os.Topornica, pow. zamojskiAndrzej Sawic
503-04-20191 os.Niedrzwica Duża, pow. lubelskiŁukasz Bednarz
gajówka
117-04-20191 os.Borowina, pow. ryckiGerard Potakiewicz
głowienka
115-02-20192 ♂Topornica, pow. zamojskiPrzemysław Stachyra, Tomasz Kobylas
219-02-20196♂, 2♀Zalesie Kańskie, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć
321-02-201925 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
grzywacz
124-02-20191 os.Nałęczów, pow. puławskiKrzysztof Czochra
227-02-20191 os.Końskowola, pow. puławskiGerard Potakiewicz
328-02-20192 os.Wąwolnica, pow. puławskiGerard Potakiewicz
428-02-20194 os.Hopkie, pow. tomaszowskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
501-03-20192 os.Lublin, pow. LublinMaciej Filipiuk
jerzyk
120-04-20191 os.Zalew Zemborzycki, pow. m. LublinŁukasz Wójtowicz, Kamil Wójtowicz
225-04-20191 os.Zamość, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
325-04-20191 os.Lublin, pow. m. LublinArkadiusz Stasiak
426-04-20191 os.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
kapturka
130-03-20191 ♂Zakrzów, pow. opolskiSylwester Śliwiński
203-04-20191 ♂Zamość, pow. ZamośćAndrzej Sawic
303-04-20191 ♂Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
405-04-20191 ♂Sułówek, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
506-04-20191 ♂Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
606-04-20191 ♂Tyśmienica, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
kląskawka
109-03-20191 os.Chodlik, pow. opolskiJola i Sławek Snopkowie, Arek Żuchnik, Gerard Potakiewicz
209-03-20191 ♂Trzęsiny, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
314-03-20191♂Łabunie, pow. zamojskiTomasz Kobylas
417-03-20191 m.Puławy, pow. puławskiDariusz Piechota
kobuz
113-04-20191 os.Adamki, pow. włodawskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
219-04-20191 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
323-04-20192 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
425-04-20191 os.Chodlik, pow. opolskiGerard Potakiewicz
kopciuszek
119-02-20191♂Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
krakwa
117-02-20192 os.Kazimierz Dolny, pow. puławskiGerard Potakiewicz
221-02-20192 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
krętogłów
107-04-20191 os.Łopoczno, pow. opolskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
207-04-20191 os.Popów, pow. kraśnickiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
308-04-20191 os.Janówka, pow. chełmskiMarcin Urban
409-04-20191 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
515-04-20191 os.Pukały, pow. biłgorajskiTomasz Kobylas, Michał Korga, Paweł Szewczyk
krwawodziób
109-03-20191 os.Topornica, pow. zamojskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
214-03-20191 os.Łabunie, pow. zamojskiTomasz Kobylas
316-03-20191 os.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota, Magdalena Traciłowska
417-03-20191 os.Skarbiciesz, pow. lubartowskiJola Snopek, Sławek Snopek, Gerard Potakiewicz
518-03-20192 os.Markuszów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
kszyk
116-03-20191 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota, Magdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
217-03-20196 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
317-03-20191 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
418-03-20198 os.Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas, Michał Gałan, Paweł Mazurek, Monika Mazurek
kukułka
114-04-20191 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
217-04-20191 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
322-04-20191 m.Węglin, pow. kraśnickiBogusław Popiołek
426-04-20191 m.Białka-Kolonia, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
526-04-20191 os.Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
kulczyk
111-03-20191♂Niedrzwica Duża, pow. lubelskiŁukasz Bednarz
231-03-20191 ♂, 1 ♀Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
303-04-20191 os.Zamość, pow. ZamośćAndrzej Sawic
403-04-20191 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
kulik wielki
121-03-20191 os.Siemień, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
223-03-20191 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
314-04-20191 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
kwokacz
103-04-20191 osTarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
204-04-20191 os.Siemień, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
307-04-20197 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
409-04-20192 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
lerka
119-02-20191 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
203-03-20191 os.Mościska, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
304-03-20195 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
404-03-20193♂Krasnogliny, pow. ryckiDariusz Piechota
łęczak
128-03-20191 os.Samoklęski, pow. lubartowskiArkadiusz Stasiak
207-04-20192 os.Werbkowice, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
307-04-20196 os.Kornie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
409-04-20192 os.Sobieszyn, pow. ryckiBogusław Popiołek
509-04-20191 os.Lublin, pow. LublinGerard Potakiewicz
mewa mała
121-04-20192 ad., 1 imm.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
225-04-20193 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
325-04-201910 os.Jez. Wytyckie, pow. włodawskiPiotr Różyc
426-04-20197 os.Husynne, pow. włodawskiPiotr Różyc
mewa żółtonoga
125-03-20191 os.Stoczek, pow. radzyńskiŁukasz Bednarz
230-03-20191 os.Łabunie, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk, Michał Gałan
301-04-20192 os.Stańków, pow. chełmskiPiotr Różyc
402-04-20193 os.Kraśnik, pow. kraśnickiGerard Potakiewicz
505-04-20191 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
muchołówka żałobna
120-04-20191 ♀Puszcza Solska, Józefów, pow. biłgorajskiSylwester Śliwiński
oknówka
113-04-20194 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
214-04-20191 os.Kornie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
314-04-20191 os.Teremiec, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
419-04-20191 os.Wąwolnica, pow. puławskiGerard Potakiewicz
orlik krzykliwy
131-03-20191 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
202-04-20191 os.Sawin, pow. chełmskiMarcin Urban
303-04-20191 ad.Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
404-04-20191 ad.Świerszczów, pow. łęczyńskiSylwester Aftyka
504-04-20191 os.Luta, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
ortolan
127-04-20193 ♂Żakowola Stara, pow. radzyńskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
perkoz dwuczuby
105-03-20191 os.Zamość, pow. ZamośćMałgorzata Grabek
213-03-20191 os.Zamość, pow. ZamośćTomasz Kobylas
315-03-20191 os.Ułęż, pow. ryckiDariusz Piechota
417-03-20191 os.Dratów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
517-03-20192 os.Szczecin-Kolonia, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
perkoz rdzawoszyi
117-03-20191 os.Kurów, pow. puławskiGerard Potakiewicz, Jola i Sławek Snopek
231-03-20196 os.Garbów, pow. lubelskiBogusław Popiołek
301-04-20192 os.Żabianka, pow. ryckiDariusz Piechota
415-04-20191 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
515-04-20196 os.Zagrody, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
piecuszek
104-04-20191 os.Chodlik, pow. opolskiGerard Potakiewicz
205-04-20191 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
305-04-20191 os.Klarów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
405-04-20191 os.Łysołaje, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
506-04-20191 os. Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
piegża
108-04-20191 os.Lublin, Majdanek, pow. LublinGerard Potakiewicz
208-04-2019 1 ♂Piaski, pow. świdnickiŁukasz Zdżalik
314-04-20191 os.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
414-04-2019 1 ♂Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
514-04-2019 1 ♂Krasienin, pow. lubelskiArkadiusz Stasiak
614-04-2019 1 ♂Bystrzejowice Pierwsze, pow. świdnickiWaldemar Gustaw
pierwiosnek
117-03-20191 m.Szczecin-Kolonia, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
219-03-20191 m.Jankowa, pow. opolskiGerard Potakiewicz
323-03-20191 m.Stary Gaj, pow. lubelskiKrzysztof Czochra
423-03-20191♂Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
524-03-20191♂Szczebrzeszyn, pow. zamojskiKrzysztof Czochra
pleszka
130-03-20191 m.Trzepieciny, pow. zamojskiAndrzej Sawic
pliszka cytrynowa
131-03-20191 os.Kornie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
202-04-20191 osSiemień, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
pliszka siwa
123-02-20191 os.Krowie Bagno, pow. włodawskiSylwester Aftyka, Michał Skałba
209-03-20191 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
309-03-20191 os.Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
409-03-20191 os.Zwierzyniec, pow. zamojskiAndrzej Sawic
510-03-20191 os.Topornica, pow. zamojskiMichał Gałan, Paweł Mazurek
pliszka żółta
104-04-201912 os.Siemień, pow. parczewskiSylwester Śliwiński, Zbigniew Jaszcz
206-04-20192♂Drążgów, pow. ryckiDariusz Piechota
311-04-20191 os.Piaski, pow. świdnickiŁukasz Zdżalik
414-04-20193 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
płaskonos
117-03-20192♂Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
217-03-20192♂, 2♀Puławy, pow. puławskiDariusz Piechota
320-03-20194 ♂Zimno, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
420-03-20192 ♂Łaszczów, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
podgorzałka
114-03-20191♂Łabunie, pow. zamojskiTomasz Kobylas
221-03-20193 os.Żółtańce, pow. chełmskiMarcin Urban
303-04-20192 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
podróżniczek
120-04-20191 ♂zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
220-04-20191 os.Białka-Kolonia, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
324-04-20191 m.Chojno Nowe, pow. chełmskiGerard Potakiewicz
426-04-20191 m.Chojeniec-Kolonia, pow. chełmskiTomasz Bajdak
pokląskwa
124-04-20192♂Trzęsiny, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
225-04-20192♂Krowie Bagno, pow. włodawskiPiotr Różyc
326-04-20191 ♂Lubowierz, pow. włodawskiRobert Cymbała
426-04-20191 ♂Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
przepiórka
126-04-20191 ♂Miączyn, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
remiz
125-03-20191 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
231-03-201919 os.Kornie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
301-04-20191 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
rokitniczka
107-04-20191♂Dratów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
213-04-20191 ♂zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
323-04-20191♂Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
423-04-20191♂Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
rożeniec
117-02-20192 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiŁukasz Wójtowicz, Kamil Wójtowicz
218-02-20196♂, 3♀Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas
321-02-20199 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
426-02-20191♂, 1♀Jez. Wytyckie, pow. włodawskiTomasz Kobylas, Małgorzata Grabek
rybitwa białoczelna
124-04-20191 os.Zagrody, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
225-04-20191 os.Zastów Karczmiski, pow. opolskiGerard Potakiewicz, Łukasz Bednarz, Krzysztof Antoń, Hubert Krupa
327-04-20191 os.Świerże, pow. radzyńskiZbigniew Jaszcz
rybitwa białoskrzydła
123-04-20196 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
223-04-20192 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
326-04-2019min. 30 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
428-04-20194 os.Werbkowice, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
rybitwa białowąsa
122-04-2019min. 9 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
225-04-20192 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
326-04-20193 os.Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
rybitwa czarna
119-04-20191 os.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota
220-04-20193 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
323-04-20192 os.Zastów Karczmiski, pow. opolskiGerard Potakiewicz, Łukasz Bednarz, Krzysztof Antoń
423-04-201943Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
523-04-201913 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
rybitwa rzeczna
107-04-20191 os.Garbów, pow. lubelskiBogusław Popiołek
207-04-20191 ad.Świeciechów Duży, pow. kraśnickiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
310-04-20191 os.Opole Lubelskie, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
rybołów
124-03-20191 os.Brzeźno, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
231-03-20191 os.Kornie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
301-04-20191 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
402-04-20191 os.Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
503-04-20191 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
rycyk
119-03-20197 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
221-03-20196 os.Siemień, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
322-03-20191 os.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota
424-03-20194 os.Łabunie, pow. zamojskiMonika Mazurek, Paweł Mazurek, Michał Gałan
525-03-20193 os.Opole Lubelskie, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
samotnik
105-03-20191 os.Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
207-03-20191 os.Sobieszyn, pow. ryckiBogusław Popiołek
307-03-20191 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
409-03-20193 os.Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas
sieweczka obrożna
109-03-20191 ad.Zastów Karczmiski, pow. opolskiŁukasz Bednarz
209-03-20192 ad.Kaliszany-Kolonia, pow. opolskiŁukasz Bednarz
317-03-20192 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
404-04-20192 os.Siemień, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
sieweczka rzeczna
110-03-20191 os.Łabunie, pow. zamojskiMichał Gałan, Paweł Mazurek
224-03-20192 os.Łabunie, pow. zamojskiMonika Mazurek, Paweł Mazurek, Michał Gałan
325-03-20192 os.Topornica, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
428-03-20195 os.Zastów Polanowski, pow. opolskiBogusław Popiołek
528-03-20193 os.Samoklęski, pow. lubartowskiArkadiusz Stasiak
siewka złota
110-02-20191 os.Gołąb, pow. puławskiDariusz Piechota
202-03-20191 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota, Magdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
302-03-201940 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
405-03-2019250Małków, pow. łęczyńskiSylwester Aftyka
510-03-2019290 os.Ciechanki, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
skowronek
115-02-20191 os.Niedrzwica Duża, pow. lubelskiŁukasz Bednarz
215-02-20191 os.Józefów nad Wisłą, pow. opolskiŁukasz Bednarz
315-02-20194 os.Zastów Karczmiski, pow. opolskiŁukasz Bednarz
415-02-201926 os.Łęka, pow. puławskiŁukasz Bednarz
515-02-20191 os.Krasnogliny, pow. ryckiDariusz Piechota
słonka
105-03-20192 os.Wielkopole, pow. włodawskiSylwester Aftyka
211-03-20191 os.Wola Osińska, pow. puławskiBogusław Popiołek
319-03-20191 os.Borysów, pow. puławskiRadosław Miazek
słowik szary
126-04-20191 m.Chojeniec-Kolonia, pow. chełmskiTomasz Bajdak
201-05-20191 ♂Kulasze, pow. biłgorajskiSylwester Śliwiński
śmieszka *
121-02-20193 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
228-02-20195 os.Chełm, pow. chełmskiMarcin Urban
301-03-201916 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
405-03-201965 os.Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
śpiewak
105-03-20191 os.Zamość, pow. ZamośćMałgorzata Grabek
205-03-20193 os.Stawy Echo, RPN, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
307-03-20191 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
414-03-20191 os.Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
świergotek drzewny
117-03-20191 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
205-04-20193 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
305-04-20191 os.Werchrata, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
405-04-20191 os.Wielkie Bagno, pow. biłgorajskiSylwester Aftyka, Tomasz Bajdak
świergotek łąkowy
107-03-20191 os.Kocudza Pierwsza, pow. janowskiSylwester Śliwiński
210-03-20191 os.Potok Senderki, pow. zamojskiTomasz Kobylas, Małgorzata Grabek, Monika Budzyńska, Michał Gąska
317-03-20191 os.Łabunie, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
świerszczak
127-04-20191 m.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
świstun
103-02-20192 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
205-02-20193♂, 3♀Zwierzyniec, pow. ZamojskiPrzemysław Kopacz
308-02-20192 ♂, 1 ♀Łaszczówka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
414-02-20191 os.Zalew Zemborzycki, pow. LublinŁukasz Wójtowicz, Kamil Wójtowicz
519-02-20198 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
świstunka leśna
107-04-20191♂Stary Gaj, pow. puławskiGerard Potakiewicz
trzciniak
124-04-20191 os.Jez. Wytyckie, pow. włodawskiŁukasz Bednarz, Krzysztof Antoń
224-04-20191 os.Zagrody, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
325-04-20193 ♂Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
425-04-20192 ♂Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
trzcinniczek
126-04-20191 ♂zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
228-04-20191 ♂Łysołaje, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
trzmielojad
101-05-20191 os.Kulasze, pow. biłgorajskiSylwester Śliwiński
202-05-20191 ♂Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
303-05-20191 os.Sosnówka, pow. bialskiSylwester Śliwiński
404-05-20191 os.Chmiel-Kolonia, pow. lubelskiSylwester Śliwiński
zausznik
107-04-20191 os.Garbów, pow. lubelskiBogusław Popiołek
213-04-20193 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
315-04-20191 os.Zagrody, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
419-04-20193 os.Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
520-04-201913 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
zielonka
107-04-20191♂Dratów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
215-04-20191 os.Garbów, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
326-04-20191 os.Pieszowola, pow. parczewskiRobert Cymbała
zniczek
122-03-20191 os.rez. Piskory, pow. puławskiSylwester Aftyka
225-03-20191 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
330-03-20191 os.Bukownica, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
403-04-20191 ♂Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
506-04-20194 ♂Hedwiżyn, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
żołna
109-05-2019cn. 1 os.Wola Gródecka-Kolonia, pow. tomaszowskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
211-05-20191 os.Dzielce, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
312-05-20191 os.Brzeźno, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
412-05-201916 os.Żalin, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
516-05-20191 os.Pulki, pow. puławskiBogusław Popiołek
żuraw
117-02-20194 os.Zakalew, pow. lubartowskiŁukasz Wójtowicz, Kamil Wójtowicz
217-02-20192 os.Abramów, pow. lubartowskiŁukasz Wójtowicz, Kamil Wójtowicz
317-02-201958 os.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
418-02-201925 os.Osuchy, pow. biłgorajskiHenryk Rogowski

 

 

Polityka prywatności | Kontakt | O nas | Aktualności | Programy | Edukacja | Kartoteka | Linki | Sklep | LTO na Facebooku, Twitterze i Youtubie
ˆ LTO 2011-2014 waldemi