L o g i n H a s ł o
08 lipca 2019   Kolejne warsztaty dla wolontariuszy w Stacji Terenowej LTO w Pukałach.

Zapraszamy serdecznie na obozy dla wolontariuszy do Stacji Terenowej LTO w Pukałach w Puszczy Solskiej.

Wolontariuszom zapewniamy nieodpłatny nocleg w łóżkach z pościelą, całodzienne wyżywienie, kontakt z niezwykłą przyrodą oraz ….pomysły na wszelkiego rodzaju działania na rzecz ochrony przyrody :).  Nie jest to jednak obóz pracy – będzie dużo czasu wolnego do wykorzystania na obserwacje ptaków, kontakt z przyrodą itp.

W planach prace porządkowe na pastwiskach LTO, prace przy konserwacji ogrodzenia dla koników polskich,  usuwanie roślinności niepożądanej na stanowiskach gniewosza plamistego a także oczywiście obserwacje ptaków itp.

Zapraszamy do zgłoszenia na następujące terminy:

1. 15-20 lipca

2. 29 lipca – 3 sierpnia

3. 12 – 17 sierpnia

4.  2 – 7 września

 

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/oaPgwgZoUWd2u33f8

 

Obozy odbędą się w ramach realizacji projektu „Czynna ochrona rzadkich gatunków zwierząt w Puszczy Solskiej” (nr projektu: POIS.02.04.00-00-0179/16-00).

Zgłoszenia wraz z podaniem liczby osób oraz terminu proszę przesyłać na adres pawel.szewczyk@lto.org.pl

22 maja 2019   Poszukujemy pracownika

W związku z realizacją przez Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne projektu „Implementacja Krajowego Programu Ochrony Dubelta w Polsce – etap I” LIFE17 NAT/PL/000015, poszukujemy osoby na stanowisko „Zarządca ostoi i opiekun zwierząt gospodarskich”

Szczegóły dotyczące zakresu obowiązków, sposobu przygotowania i terminów składania ofert do pobrania TUTAJ

28 stycznia 2019   Projekt LIFE_STREFOWE zakończony

W dniu 28 stycznia 2019 roku, wysłaliśmy do Komisj Europejskiej raport końcowy z realizacji projektu LIFE "Ochrona rzadkich ptaków strefowych w wybranych obszarach Natura 2000 na Lubelszczyźnie". W związku z tym, że jest to tak na prawdę ostatnie zadanie, które musieliśmy wykonać, możemy oficjalne ogłosić że projekt "Ochrona rzadkich ptaków strefowych w wybranych obszarach Natura 2000 na Lubelszczyźnie" został zakończony!!

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w realizację pszczególnych zadań, Instytucjom finansującym, Pani Monitor Projektu, Regionalnym Dyrekcjom Ochrony Środowiska w Lublinie i Rzeszowie, Dyrekcji  Poleskiego i Roztoczańśkiego Parku Narodowego, pracownikom przedsiębiorstwa PGE Dystrybucja S.A., pracownikom projektu, wykonawcom, członkom LTO i ZamTop oraz wszystkim, którzy dobrą radą lub czynem wspierali nas w działaniach. 

Więcej informacj o końcowych efektach relizaci poszczególnych działań znajdziecie na stronie internetowej projektu: www.strefowe.lto.org.pl

A że jak wszystkim wiadomo - przyroda próżni nie znosi - niedługo w aktualnościach pojawią się informacje o nowym projekcie LIFE!

19 stycznia 2019   Zimowe liczenia 2019

Zimowe liczenia ptaków na Lubelszczyźnie 2019 

W dniach  19-20 stycznia 2019 r. odbędzie się kolejna edycja Zimowego Liczenia Ptaków na Lubelszczyźnie. Termin oczywiście nie jest sztywny więc liczenia można prowadzić aż do weekendu 26-27 stycznia. W tym roku, tak jak wiele innych monitoringów, również ogólnopolski Monitoring Zimujących Ptaków Wodnych prowadzony w ramach PMŚ, padł ofiarą zmian w GIOŚ więc wracamy do korzeni i liczymy tylko na własne potrzeby

Osoby, które brały udział w akcji w poprzednich latach i chcą ponownie prowadzić liczenia na kontrolowanych przez siebie odcinkach, jak również osoby chętne do udziału w akcji po raz pierwszy, prosimy o potwierdzanie swojego uczestnictwa na tradycyjny adres mailowy: zimoweliczenia@wp.pl lub bezpośrednio do koordynatorów akcji (Marcin Urban i Tomek Bajdak). Jeżeli ktoś nie będzie mógł zająć się dotychczas liczonymi odcinkami również prosimy o informację - ułatwi nam to sprawne zapełnianie "dziur" (informacje o tzw. wolnych mocach przerobowych również mile widziane ;-) ).


W zakładce programy --> liczenia zimowe, znajduje się krótka historia liczeń zimowych na Lubelszczyźnie oraz niezbędne metodyki i formularze.

UWAGA!! W związki z planowanymi na dwa najbliższe weekendy zmasowanymi polowaniami na dziki, prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na otoczenie. Sugerujemy wręcz wyposażenie się w jaskrawe fragmenty ubioru, nieco kłócące się z tradycyjnym, maskującym strojem terenowym.

01 grudnia 2018   Jesienny zjazd LTO

Zarząd Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na tradycyjny, jesienny zjazd. Zjazd w tym roku odbędzie się wyjątkowo w terminie 1-2 grudnia. Bez zmian pozostaje za to miejsce - Zwierzyniec na Roztoczu :-)

Informacje organizacyjne:

• Opłata zjazdowa (bez noclegu, który rezerwujemy we własnym zakresie), wynosi 30 złotych dla członków Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego i 50 złotych dla pozostałych uczestników.

• Opłatę należy uiścić przelewem na konto LTO: 03114010940000333201001001 z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”

UWAGA- w związku z licznymi pytaniami które spływały w ostatnim czasie wydłużamy termin przyjmowania wpłat do 27 listopada do godziny 24:00– mamy jeszcze możliwość aktualizacji listy uczestników i korekty zamówienia dotyczącego pożywienia na wieczorze integracyjnym.. Zgłoszenie z potwierdzeniem przelewu należy przesłać na adres: ornitolog.lublin@gmail.com - również do dnia 25 listopada 2018.

Proponujemy  zaklepanie sobie noclegu - jeśli interesuje Was Telimena, gdzie w piątek odbędzie się rytualna kolacja inauguracyjna, to zgłoszenia przyjmuje Sławek Niedźwiecki vel. Dziku (patrz foto).
W sobotę, podczas przerwy obiadowej, będzie można zakupić w Sonacie, w promocyjnej cenie 16 zł, bigos lub pierogi z surówką. Kolacja w sobotę w cenie zjazdu - warto jednak zabrać ze sobą jakiś sok lub inny ulubiony napój w celu degustacji w naszym zacnym gronie. 

Program zjazdu, z drobną aktualizacja z 26.11.2018 jest do pobrania TUTAJ


Do zobaczenia!

 

 

26 października 2018   II obóz dla wolontariuszy w Stacji Terenowej LTO w Pukałach.

Zapraszamy na II obóz dla wolontariuszy w Stacji Terenowej LTO w Pukałach.

 

Obóz odbędzie się w dniach 29 października - 4 listopada 2018 roku w ramach realizacji projektu „Czynna ochrona rzadkich gatunków zwierząt w Puszczy Solskiej” (nr projektu: POIS.02.04.00-00-0179/16-00).

Wolontariuszom zapewniamy nieodpłatny nocleg w łóżkach z pościelą, całodzienne wyżywienie, kontakt z niezwykłą przyrodą oraz ….pomysły na wszelkiego rodzaju działania na rzecz ochrony przyrody :).  Nie jest to jednak obóz pracy – będzie dużo czasu wolnego do wykorzystania na obserwacje ptaków, kontakt z przyrodą itp.

W planach prace porządkowe na pastwiskach LTO, prace przy budowie i konserwacji wiaty na siano dla koników polskich, obserwacje ptaków itp.

Zgłoszenia wraz z podaniem liczby osób oraz terminu proszę przesyłać na adres pawel.szewczyk@lto.org.pl

 

 

01 października 2018   Europejskie Dni Ptaków 2018

Zapraszamy na Europejskie Dni Ptaków 2018, które odbędą się w dniach 6-7 października 2018 roku.

Imprezę organizujemy we współpracy z Zamojskim Towarzystwem Przyrodniczym.

Oprócz obsewacji ptaków, działań ochronnych zaplanowaliśmy również otwarcie stacji terenowej LTO w Pukałach wraz ze spotkaniem integracyjnym w sobotni wieczór :)

Program obchodów

Na zgłoszenia chętnych czekamy do 4 października: zamtop@wp.pl

Zapraszamy!

 

24 września 2018   I obóz dla wolontariuszy w Stacji Terenowej LTO w Pukałach

Zapraszamy na I obóz dla wolontariuszy w Stacji Terenowej LTO w Pukałach.

 

Obóz odbędzie się w dniach 1-7 października 2018 roku w ramach realizacji projektu „Czynna ochrona rzadkich gatunków zwierząt w Puszczy Solskiej” (nr projektu: POIS.02.04.00-00-0179/16-00).

Wolontariuszom zapewniamy nieodpłatny nocleg w łóżkach z pościelą, całodzienne wyżywienie, kontakt z niezwykłą przyrodą oraz ….pomysły na wszelkiego rodzaju działania na rzecz ochrony przyrody :).  Nie jest to jednak obóz pracy – będzie dużo czasu wolnego do wykorzystania na obserwacje ptaków, kontakt z przyrodą itp.

W planach prace porządkowe na pastwiskach LTO, prace przy budowie i konserwacji ogrodzenia dla koników polskich, obserwacje ptaków itp.

Zgłoszenia wraz z podaniem liczby osób oraz terminu proszę przesyłać na adres pawel.szewczyk@lto.org.pl

 Zwieńczeniem obozu będą obchody Europejskich Dni Ptaków połączone z oficjalnym otwarciem stacji terenowej w Pukałach w dniach 6-7 października - program i zaproszenie już wkrótce ;).

 

22 maja 2018   Folder o gniewoszu plamistym

W połowie maja wydaliśmy nowy folder o biologii i ochronie gniewosza plamistego w Puszczy Solskiej.

Więcj szczegółów, w tym plik pdf z folderem znajdziecie na stronie projektu:

http://puszcza.lto.org.pl/images/wydawnictwa/Gniewosz.pdf

06 maja 2018   Budowa stacji terenowej LTO zakończona.

Z końcem kwietnia zakończyliśmy główne prace budowlane przy budowie stacji terenowej LTO w Pukałach, w Puszczy Solksiej.

Więcej szczegółów i zdjęć na stronie projektu:

http://puszcza.lto.org.pl/planowane-dzialania/aktualnosci.html

 

 

 
Polityka prywatności | Kontakt | O nas | Aktualności | Programy | Edukacja | Kartoteka | Linki | Sklep | LTO na Facebooku, Twitterze i Youtubie
ˆ LTO 2011-2014 waldemi