L o g i n H a s ł o
04 stycznia 2018   Zimowe liczenia ptaków na Lubelszczyźnie 2018

W dniach  13-14 stycznie 2018 (z tolerancją do 20-21 stycznia) odbędzie się kolejna edycja Zimowych Liczeń Ptaków. Więcej informacj wkrótce na stronie LTO.

13 listopada 2017   Wypas w Puszczy Solskiej

Na stronie projektu "Czynna ochrona rzadkich gatunków zwierząt w Puszczy Solskiej" pojawił się nowy tekst dotyczący najnowszych działań LTO.

Zapraszamy do lektury: puszcza.lto.org.pl

 

02 listopada 2017   Jesienny zjazd LTO, 24-26 listopada 2017 roku

Zarząd Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na tradycyjny, jesienny zjazd. Odbędzie się on w Zwierzyńcu w dniach 24-26 listopada 2017 roku.

Program zjazdu

Informacje ogólne

27 października 2017   Puszcza Solska - nowy projekt Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego

Zapraszamy pod adres: http://puszcza.lto.org.pl/

Będziemy tam zamieszczać ciekawsze wiadomości dotyczące naszego nowego projektu pn. „Czynna ochrona rzadkich gatunków zwierząt w Puszczy Solskiej”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 2.4. Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, oś priorytetowa II: Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W tej chwili znajdziecie tam garść podstawowych  informacji na temat tego przedsięwzięcia.

Wkrótce więcej szczegółów...

 

13 marca 2017   2017 - rok rycyka (Limosa limosa) na Zamojszczyźnie

Zamojskie Towarzystwo Przyrodnicze rozpoczęło akcję "2017 - rok rycyka (Limosa limosa) na Zamojszczyźnie".

Zwracamy się z prośbą do wszystkich członków  i sympatyków LTO o wprowadzenie do KAL  wszystkich dotychczasowych stwierdzeń rycyka przynajmniej z terenu Zamojszczyzny (byłe województwo zamojskie lub obecne 4 powiaty: miejski Zamość, zamojski, tomaszowski, biłgorajski i hrubieszowski). Najlepiej byłoby, gdyby w KAL znalazły się wszystkie stanowiska z Lubelszczyzny.

Zapraszamy do udziału w akcji - szczegóły na bieżąco na naszym FB.

Więcej o akcji na FB: 

2017 - rok rycyka na Zamojszczyźnie

Korodynator akcji:

Wiaczesław Michalczuk

 

06 stycznia 2017   Zimowe liczenia ptaków na Lubelszczyźnie 2017

W dniach 14-15 stycznia 2017 r. odbędzie się kolejna edycja Zimowego Liczenia Ptaków na Lubelszczyźnie. Podobnie jak w latach ubiegłych, nasze lubelskie liczenia są częścią ogólnopolskich liczeń prowadzonych w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska realizowanego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - liczba i rozmieszczenie obiektów liczonych w ramach PMŚ pozostaje bez zmian. Obiekty włączone do MPZ są praktycznie obstawione, ale tradycyjnie pojawiają się "dziury" na mniejszych
rzekach, szczególnie na Wieprzu.

Osoby, które brały udział w akcji w poprzednich latach i chcą ponownie prowadzić liczenia na kontrolowanych przez siebie odcinkach, jak również osoby chętne do udziału w akcji po raz pierwszy, prosimy o potwierdzanie swojego uczestnictwa na tradycyjny adres mailowy: zimoweliczenia@wp.pl lub bezpośrednio do koordynatorów akcji (Marcin Urban i Tomek Bajdak). Jeżeli ktoś nie będzie mógł zająć się dotychczas liczonymi odcinkami również prosimy o informację - ułatwi nam to sprawne zapełnianie "dziur" (informacje o tzw. wolnych mocach przerobowych również mile widziane ;-) ).

Liczenia na obiektach, które nie są kontrolowane w ramach monitoringu GIOŚ, z powodzeniem można prowadzić kilka dni przed lub po głównym terminie. 
W tym roku, większość zbiorników stojących właśnie zamarza, więc fajnie byłoby zaangażować jak najwięcej sił na rzeki.

W zakładce programy --> liczenia zimowe, znajduje się krótka historia liczeń zimowych na Lubelszczyźnie oraz niezbędne metodyki i formularze .

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego i wielu owocnych obserwacji w Nowym Roku.

Tomek Bajdak

01 listopada 2016   Jesienny zjazd LTO, 26-27 listopada 2016 roku

Zarząd Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na tradycyjny, jesienny zjazd. Odbędzie się on w Zwierzyńcu w dniach 26-27 listopada 2016 roku.

Program zjazdu

Informacje ogólne

21 lutego 2016   Spotkanie z legendarnym Zbyszkiem Kasprzykowskim :)

Zapraszamy serdecznie na spotkanie organizowane w ramach Lubelskich Seminariów Ornitologicznych.

W najbliższy czwartek, 25 lutego, o godzinie 17.00, w sali audytoryjnej Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS, przy ulicy Akademickiej 19 w Lublinie, prelegentem będzie Zbyszek Kasprzykowski, który zda relację z przyrodniczej wyprawy do Namibii i Botswany.

10 listopada 2015   Program jesiennego zjazdu

 Zapraszamy do zapoznania się z programem jesiennego zjazdu LTO w Urszulinie:

Program zjazdu LTO w Urszulinie

 

 

05 listopada 2015   XXIV Ogólnopolska Konferencja Chiropterologiczna

Zapraszamy do lektury komunikatu nr 2 oraz programu XXIV Ogólnopolskiej Konferencji Chiropterologicznej, która odbędzie się w dniach 13-15 listopada 2015 roku w Kazimierzu Dolnym.
Szczegóły w plikach poniżej.

Do zobaczenia w Kazimierzu! ;)

Komunikat nr 2

Program konferencji

 
Polityka prywatności | Kontakt | O nas | Aktualności | Programy | Edukacja | Kartoteka | Linki | Sklep | LTO na Facebooku, Twitterze i Youtubie
ˆ LTO 2011-2014 waldemi